Svenska English
Rallyklassikerna Raceconsulting
2009-04-25 Alesvängen Official final
On SS 1
125 competitors
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 71 Håkan Svensson Fägre MK A-förare 4wd Mitsubishi 1:45,3
1   Anders Sjöberg Ljungby MK   Lancer Evo VI  
 
2 72 Jo Inge Bakken KNA Kongsvinger A-förare 4wd Mitsubishi 1:46,4 1,1 1,1 1,1
2   Per Gunnar Aarnes KNA Kongsvinger   Lancer Evo IX  
 
3 102 Martin Norenby Dals MK B-förare 2wd Volvo 1:47,3 2,0 0,9
1   Joakim Johannesson Dals MK   944 GL  
 
4 75 Leif Peterson Göteborgs MF A-förare 2wd Toyota 1:47,5 2,2 0,2
1   Toni Sundkvist SMK Motala Bil   Corolla  
Entrant: TRACTIVE
 
5 73 Anders Kärnede Älvbygdens MK A-förare 4wd Mitsubishi 1:48,6 3,3 3,3 1,1
3   Stefan Larsson Kullings MS   Lancer Evo III  
 
6 78 Anders Persson Göteborgs MF A-förare 2wd Volvo 1:50,2 4,9 2,7 1,6
2   Tobias Tobiasson SMK Trollhättan   940 Evo  
 
7 83 Johan Nilsson Vara MK A-förare 2wd Volvo 1:50,3 5,0 2,8 0,1
3   Matti Johansson Vara MK   242 Släggräser  
 
8 76 Kristian Johansson Kinds MK A-förare 2wd VW 1:50,4 5,1 2,9 0,1
4   Fredrik Livh Laxå MK   Golf  
 
9 201 Anders Brynildsen KNA Varna B-förare 4wd Mitsubishi 1:51,3 6,0 0,9
1   Marlene Engan NAF Asker o Bærum   Lancer Evo VII  
 
10 103 Ulf Grolander Älvbygdens MK B-förare 2wd Volvo 1:51,4 6,1 4,1 0,1
2   Andreas Odenman Göteborgs MF   240  
 
11 74 Trond Gudbrand Svenkerud NAF Msp Hamar A-förare 4wd Subaru 1:51,9 6,6 6,6 0,5
4   Tom Andre Haldammen NMK Hønefoss   Impreza N14  
 
12 79 Ulrik Ossiansson Götene MK A-förare 2wd VW 1:52,4 7,1 4,9 0,5
5   Clas Larsson Götene MK   Golf 2  
 
13 99 Bjørn Bækkevold KNA Indre Ytre Østfold B-förare 4wd Mitsubishi 1:52,5 7,2 1,2 0,1
2   Tove Andresen KNA Varna   Lancer Evo  
 
14 104 Daniel Molin Skene MS B-förare 2wd VW 1:52,6 7,3 5,3 0,1
3   Magnus Widmark Skene MS   Golf II  
Entrant: www.danielmolin.se
 
15 87 Daniel Johansson Kullings MS A-förare 2wd Volvo 1:52,8 7,5 5,3 0,2
6   Daniel Westlund Kullings MS   940  
 
16 82 Jan Johansson Fryksdalens MK A-förare 2wd Volvo 1:53,9 8,6 6,4 1,1
7   Björn Wessel Carlstad MC Bil   940  
 
16 114 Fredrik Hårte Kullings MS B-förare 2wd Volvo 1:53,9 8,6 6,6
4   Svante Stridh Kullings MS   242  
 
18 80 Daniel Hoffmann SMK Linde A-förare 2wd Opel 1:54,6 9,3 7,1 0,7
8   Per-Magnus Eriksson MK Ran Askersund   Corsa  
 
19 54 Bosse Sundin Dals MK Klass 7 G2+H1 70-75 Volvo 1:54,7 9,4 0,1
1   Bertil Raggen Karlsson Dals MK   142  
 
20 84 Peder Eliasson Skene MS A-förare 2wd Opel 1:55,2 9,9 7,7 0,5
9   Marcus Börjesson Skene   Ascona B  
 
21 109 Magnus Karlsson Vänersborgs MK B-förare 2wd Volvo 1:55,5 10,2 8,2 0,3
5   Jörgen Karlsson Vänersborgs MK   240  
 
22 107 Jonas Enderlein Stenungsunds MS B-förare 2wd Volvo 1:55,7 10,4 8,4 0,2
6   Pierre Ellison Säffle MC   242  
 
23 89 Fredrik Spång Borås MK A-förare 2wd Volvo 1:57,0 11,7 9,5 1,3
10   Mikael Lindén Kullings MS   142  
 
24 91 Jörgen Sundström Vara MK Volvo Original Elit B Volvo 1:57,2 11,9 0,2
1   Håkan Engelbrektsson SMK Trollhättan   240  
 
25 58 Sven-Åke Angerd Norrahammars MK Klass 7 G2+H1 70-75 Ford 1:58,1 12,8 3,4 0,9
2   Petri Laukanen   Escort Mk 1  
 
26 56 Jan Hagberg Kinds MK Klass 7 G2+H1 70-75 Opel 1:58,9 13,6 4,2 0,8
3   Christer Lundman Kinds MK   Ascona A  
Entrant: 76 motor oil
 
26 85 Joakim Larsson Laxå MK A-förare 2wd Peogeot 1:58,9 13,6 11,4
11   Simeon Larsson Laxå MK   306  
Entrant: Däckverkstan i Nora
 
26 146 Mattias Adielsson Göteborgs MF Ungdomsrally VW 1:58,9 13,6
1   Peter Olofson Ryds MK   Polo 1.4 GTI  
 
29 88 Mikael Ericsson SMK Trollhättan A-förare 2wd VW 1:59,0 13,7 11,5 0,1
12   Martin Svensson SMK Trollhättan   Golf  
 
29 105 Peder Johansson Kullings MS B-förare 2wd Volvo 1:59,0 13,7 11,7
7   Kristian Lennartson Kullings MS   242  
 
31 60 Gunnar Fredriksson Katrineholms MK Klass 7 G2+H1 70-75 Saab V4 1:59,1 13,8 4,4 0,1
4   Viktor Fredriksson Katrineholms MK   96  
 
32 48 Bo Axelsson Göteborgs MF Klass 7 G2+H1 70-75 Ford 1:59,5 14,2 4,8 0,4
5   Hans-Åke Söderqvist Norbergs MC   Escort RS 1600  
Entrant: m52.se
 
33 81 Bengt Abrahamsson Kullings MS A-förare 2wd Volvo 1:59,6 14,3 12,1 0,1
13   Peter Fogel Kullings MS   940  
 
34 55 Erik Uppsäll Skepptuna MK Klass 7 G2+H1 70-75 Saab 1:59,7 14,4 5,0 0,1
6   Sören Dahlin Huddinge MK   96 V4  
Entrant: Rally Team Olsbergs
 
35 96 Thomas Hegge Anderstorp RC B-förare Grupp E VW 1:59,8 14,5 0,1
1   Per-Arne Jörlid Borås MK   Golf II  
 
35 108 Robert Johansson Stenungsunds MS B-förare 2wd Volvo 1:59,8 14,5 12,5
8   Roger Levin Stenungsunds MS   240  
 
35 37 Tomas Ericsson Films MK Klass 7 G2+H1 70-75 Saab 1:59,8 14,5 5,1
7   Per-Åke Helgesson Films MK   V4  
Entrant: HÄLSINGEKÖTT AB
 
38 90 P-Å Forsman Dals MK A-förare 2wd BMW 2:00,3 15,0 12,8 0,5
14   Carl-Johan Nordgren Dals MK   2002  
 
39 116 Stig Rune Skjærmoen NMK Elverum B-förare 2wd Peugeot 2:00,4 15,1 13,1 0,1
9   Martin Otterstad NMK Elverum   206 XS  
 
40 22 Per Göransson Almunge MK Klass 5 F 1600- 62-65 Opel 2:00,6 15,3 0,2
1   Margareta Göransson Almunge MK   Rekord Coupé 6:a  
 
41 95 Urban Andersson Stenungsunds MS Volvo Original Elit B Volvo 2:00,9 15,6 3,7 0,3
2   Christer Andersson Stenungsunds MS   940  
 
42 59 Jan Adielsson Göteborgs MF Klass 7 G2+H1 70-75 Ford 2:01,1 15,8 6,4 0,2
8   Jan Lorentzon Ludvika MS   Escort RS 2000  
 
42 132 Robert Johansson Göteborgs MF Volvo Original C-förare Volvo 2:01,1 15,8
1   Torbjörn Thomsen Älvbygdens MK   240  
 
44 94 Mats Johansson Göteborgs MF Volvo Original Elit B Volvo 2:01,2 15,9 4,0 0,1
3   Annette Andre Göteborgs MF   242  
 
45 49 Henrik Boivie Almunge MK Klass 7 G2+H1 70-75 Ford 2:01,4 16,1 6,7 0,2
9   Tom Jansson Amk   Escort RS 2000  
Entrant: ARC Motorsport
 
46 17 Magnus Karlsson Östergyllen RC Klass 4 F 1300-1600cc 62-65 Ford 2:01,5 16,2 0,1
1   Thorbjörn Olofsson Östergyllen RC   Cortina Lotus  
 
47 39 Bernt Bengtsson Älvbygdens MK Klass 7 G2+H1 70-75 Saab 2:01,7 16,4 7,0 0,2
10   Bengt Lindqvist Älvbygdens MK   V4  
 
48 25 Olle Andersson Mälaröarnas MK Klass 5 F 1600- 62-65 Ford 2:01,9 16,6 1,3 0,2
2   Per Bergström Skepptuna MK   Mustang  
 
49 119 Henrik Andersson Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 2:02,0 16,7 0,9 0,1
2   Peter Wester Kullings MS   242  
 
50 66 Anders Prick SMK Trollhättan Klass 8 H2+I 76-81 Ford 2:02,4 17,1 0,4
1   Tommy Tellskog SMK Trollhättan   Escort RS  
 
51 28 Lasse Drotz Waxholms MK Klass 5 F 1600- 62-65 Volvo 2:02,8 17,5 2,2 0,4
3   Claes Rundlöf Waxholms MK   Amazon 122  
Entrant: Hamnkrogen Vaxholm
 
52 51 Ruben Davidsson Västra Östergötlands MK Klass 7 G2+H1 70-75 Volvo 2:03,0 17,7 8,3 0,2
11   Torbjörn Kadebro Västra Östergötlands MK   142  
Entrant: 76 Lubricants
 
52 98 Göran Kilbo Kullings MS B-förare 4wd Audi 2:03,0 17,7 11,7
3   Leif Lindgren Kullings MS   80 Quattro  
 
52 15 Leif B Andersson Norbergs MC Klass 4 F 1300-1600cc 62-65 Ford 2:03,0 17,7 1,5
2   Rickard Forsell Norbergs MC   Cortina 1498 GT  
 
55 70 Emil Tigerberg Götene MK Volvo Original Elit A Volvo 2:03,1 17,8 0,1
1   Philip Ahlstrand Vara MK   940  
 
56 93 Markus Johnzon Varbergs MK Volvo Original Elit B Volvo 2:03,3 18,0 6,1 0,2
4   Peter Dahlsund Varbergs MK   244  
 
56 14 Björn Sjunning SMK Gävle Klass 4 F 1300-1600cc 62-65 Ford 2:03,3 18,0 1,8
3   Christer Göransson SMK Gävle   Cortina Lotus  
 
58 121 Jimmie Walfridson MK Ratten Volvo Original C-förare Volvo 2:03,4 18,1 2,3 0,1
3   Carl-Johan Sahlström MK Ratten   940  
Entrant: Helmia
 
58 46 Chister Nilsson SMK Trollhättan Klass 7 G2+H1 70-75 Opel 2:03,4 18,1 8,7
12   Claes Evenås SMK Trollhättan   Ascona A  
 
60 67 Björn Bäckström Botkyrka MK Klass 8 H2+I 76-81 Opel 2:03,5 18,2 1,1 0,1
2   Tommy 'Sillen' Sildh Botkyrka MK   Kadett 2.0  
Entrant: Meca Haninge Hoffsten Parts AB
 
60 120 Johan Nyman SMK Trollhättan Volvo Original C-förare Volvo 2:03,5 18,2 2,4
4   Klas Ivarsson SMK Trollhättan   244  
 
62 131 Per-Jörgen Svensson Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 2:03,6 18,3 2,5 0,1
5   Magnus Andersson Kullings MS   940  
 
63 140 Stefan Ryberg Forshaga MC C-förare 2wd Volvo 2:03,8 18,5 0,2
1   Christian Ohlsson Kils Mk-bil   740  
 
64 21 Nils Bergquist Västerås MS Klass 5 F 1600- 62-65 Volvo 2:04,0 18,7 3,4 0,2
4   Karl-Erik Magnusson Västerås MS   Amazon 122S  
Entrant: Carfix Rallyteam
 
65 50 Mats Pettersson SMK Gävle Klass 7 G2+H1 70-75 Saab 2:04,1 18,8 9,4 0,1
13   Tommy Aneklev SMK Gävle   96  
Entrant: Huzells i Karlstad AB
 
66 65 Göran Andersson SMK Vingåker Klass 8 H2+I 76-81 Opel 2:04,2 18,9 1,8 0,1
3   Andreas Andersson SMK Vingåker   Ascona B  
Entrant: PRO-RALLY TEAM
 
67 53 Tom Axelsson Almunge MK Klass 7 G2+H1 70-75 Ford 2:04,3 19,0 9,6 0,1
14   Glenn Stors Danderyds MF   Escort BDG  
 
68 124 Andreas Westlund Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 2:04,4 19,1 3,3 0,1
6   Niclas Börjeson Kullings MS   940  
 
69 47 Björn Ask Taxinge MK Klass 7 G2+H1 70-75 Volvo 2:04,5 19,2 9,8 0,1
15   Håkan Hult Björkviks MC   142  
Entrant: PRO Rallyteam
 
70 44 Gunnar Asplund Vallentuna MK Klass 7 G2+H1 70-75 Volvo 2:04,6 19,3 9,9 0,1
16   Olle Asplund Vallentuna MK   Amazon  
 
71 143 Petter Kristiansen NMK Sør-gudbrandsdal C-förare 2wd Peugeot 2:04,9 19,6 1,1 0,3
2   Ole Kristian Brennum NMK Sør-gudbrandsdal   206  
 
72 45 Pelle Klerehag Waxholms MK Klass 7 G2+H1 70-75 Opel 2:05,7 20,4 11,0 0,8
17   Lasse Karlsson MK Rimo   Ascona  
 
73 125 Jessica Hägg Stenungsunds MS Volvo Original C-förare Volvo 2:05,9 20,6 4,8 0,2
7   Mattias Alfredsson Stenungsunds MS   242  
 
74 26 Karl-Bertil Ling Kolsva MS Klass 5 F 1600- 62-65 Opel 2:06,3 21,0 5,7 0,4
5   Jan Nilsson Kolsva MS   Rekord Coupé 6:a  
 
75 9 Per-Arne Sjöstedt Haninge MK Klass 2 F -1000cc 62-65 Saab 2:06,4 21,1 0,1
1   Robin Sjöstedt Haninge MK   96  
 
76 6 Jonas Gustavsson SMK Gävle Klass 2 F -1000cc 62-65 Saab 2:06,5 21,2 0,1 0,1
2   Lars Johansson SMK Gävle   Sport  
 
77 16 Kenneth Waltersson Anderstorp RC Klass 4 F 1300-1600cc 62-65 Ford 2:06,7 21,4 5,2 0,2
4   Göran Aronsson Arc   Lotus Cortina  
 
78 24 Thomas Theorin Anderstorp RC Klass 5 F 1600- 62-65 Volvo 2:06,8 21,5 6,2 0,1
6   Bengt Svensson Anderstorp RC   Amazon  
 
79 35 Terje Plomén SMK Valdemarsvik Klass 7 G2+H1 70-75 Volvo 2:07,2 21,9 12,5 0,4
18   Carina Plomén SMK Valdemarsvik   142  
 
80 202 Andreas Dahl Skepptuna MK C-förare 2wd Opel 2:07,5 22,2 3,7 0,3
3   Richard Garphed Lindblom Skepptuna MK   Ascona B  
 
81 41 Mats Karlsson MK Kopparberg Klass 7 G2+H1 70-75 Saab 2:07,6 22,3 12,9 0,1
19   Åke Kjellgren VÖMK   V4  
Entrant: TEAM KÅCE BILSERVICE
 
82 8 Håkan Lidebjer V Östergötlands MK Klass 2 F -1000cc 62-65 Saab 2:07,7 22,4 1,3 0,1
3   Joakim Österberg VÖMK   Sport  
 
83 144 Sebastian 'Bastan' Johansson Mariestads MS Ungdomsrally Volvo 2:08,4 23,1 9,5 0,7
2   Bengt Sannerfors Mariestads MS   244  
 
84 42 Jörgen Einar Skepptuna MK Klass 7 G2+H1 70-75 Volvo 2:08,8 23,5 14,1 0,4
20   Carina Jonsson Skepptuna MK   P1800 E  
Entrant: LFT Racing
 
85 11 Mikael Lööv Rasbo MK Klass 3 F 1000-1300cc 62-65 Ford 2:09,4 24,1 0,6
1   Staffan Danielsson Rasbomk   Anglia  
 
86 7 Bo 'Ploppen' Pettersson SMK Gävle Klass 2 F -1000cc 62-65 Saab 2:09,7 24,4 3,3 0,3
4   Ken Pettersson SMK Gävle   Monte Carlo 850  
 
87 43 Jonas Lindvall Botkyrka MK Klass 7 G2+H1 70-75 Saab 2:09,9 24,6 15,2 0,2
21   Anette Nygren Botkyrka MK   96  
 
88 129 Per Engblom Tjörns MF Volvo Original C-förare Volvo 2:10,2 24,9 9,1 0,3
8   Niklas Terner Dals MK   244  
 
89 92 Fredrik Lans Falköpings MK Volvo Original Elit B Volvo 2:10,5 25,2 13,3 0,3
5   Jörgen Lans Falköpings MK   240  
 
90 23 Karl-Olov Ölmin Skepptuna MK Klass 5 F 1600- 62-65 Volvo 2:10,6 25,3 10,0 0,1
7   Joan Larsson Taxinge MK   Amazon  
 
91 40 Johan Engberg SMK Gävle Klass 7 G2+H1 70-75 Saab 2:10,9 25,6 16,2 0,3
22   Leif-Göran Engberg SMK Gävle   99  
Entrant: Svenska SAABklubben
 
92 145 David Pettersson Falköpings MK Ungdomsrally Volvo 2:11,1 25,8 12,2 0,2
3   Patrik Pettersson Skövde MK   740  
Entrant: Lejtorp Racing
 
93 5 Fredrik Ekendahl Mälaröarnas MK Klass 2 F -1000cc 62-65 Saab 2:11,5 26,2 5,1 0,4
5   Lars-Göran Olsson Vadstena RRC   Sport  
 
94 123 Jonas Kolbert Vara MK Volvo Original C-förare Volvo 2:11,6 26,3 10,5 0,1
9   Erik Grek Vara MK   244  
 
95 4 Stefan Segerljung Vallentuna MK Klass 2 F -1000cc 62-65 Saab 2:12,1 26,8 5,7 0,5
6   Thomas Rathsman   96 De Luxe  
 
96 128 John Hedlund Borås MK Volvo Original C-förare Volvo 2:12,2 26,9 11,1 0,1
10   Sten Hedlund Borås MK   242  
 
97 126 Andreas Nilsén Vara MK Volvo Original C-förare Volvo 2:12,3 27,0 11,2 0,1
11   Anders Nordlander Vara MK   242  
 
98 32 Tommy Nilsson Finspångs MS Klass 6 G1 66-69 Opel 2:12,6 27,3 0,3
1   Kent Stigh Finspångs MS   Kadett Rally  
 
99 38 Karl-Fredrik Westlund Degerfors RC Klass 7 G2+H1 70-75 Saab 2:12,7 27,4 18,0 0,1
23   Johan Westlund Degerfors RC   V4  
 
100 63 Jukka Kovalainen Säffle MC Klass 8 H2+I 76-81 Opel 2:13,0 27,7 10,6 0,3
4   Tommy Gull Säffle MC   Kadett  
 
101 137 Tor Bækkevold KNA Indre Ytre Østfold C-förare 2wd Nissan 2:13,1 27,8 9,3 0,1
4   Henriette Lie NAF Moss   Almera  
 
102 118 Bo Johannesson Dals MK B-förare 2wd Saab 2:13,3 28,0 26,0 0,2
10   Tore Johannesson Dals MK   96 V4  
 
103 141 Fredrik Olsson MK Trophy C-förare 2wd Opel 2:13,5 28,2 9,7 0,2
5   Per-Åke Johnsson MK Trophy   Ascona  
 
104 18 Janne Säfström Skepptuna MK Klass 5 F 1600- 62-65 Volvo 2:14,2 28,9 13,6 0,7
8   Jonas Säfström Skepptuna MK   Amazon  
 
105 33 Per Gustavsson Kullings MS Klass 7 G2+H1 70-75 Volvo 2:14,4 29,1 19,7 0,2
24   Per-Anders Nilsson Vara MK   142  
 
106 203 Rolf Skoghag Stocksunds MK Klass 7 G2+H1 70-75 Ford 2:14,7 29,4 20,0 0,3
25   Göran Lönnmark Flens MS   Escort Mk 1 BDG  
 
106 100 Fredric Westerlund Värmdö MK B-förare 4wd Mitsubishi 2:14,7 29,4 23,4
4   Helene Westerlund Alingsås MK   Lancer Evo VII  
 
108 30 Nisse Schön Tomelilla MK Klass 6 G1 66-69 M-B 2:14,8 29,5 2,2 0,1
2   Tommy Thysell Tomelilla MK   250 S  
Entrant: Team Cawalli Bilsport o MC
 
109 62 Lennart Stocker Värmdö MK Klass 8 H2+I 76-81 Opel 2:15,1 29,8 12,7 0,3
5   Lars Fyrby MK Rimo   Ascona B  
 
110 19 Ola Eklund Västerås MS Klass 5 F 1600- 62-65 Volvo 2:15,4 30,1 14,8 0,3
9   Kenneth Hansson MSK Hammaren   PV 544  
Entrant: Carfix Rallyteam
 
111 106 Jörgen Andersson Kullings MS B-förare 2wd VW 2:15,8 30,5 28,5 0,4
11   Benny Holmstrand Kullings MS   Golf III  
 
112 97 Jan Wigertson Kullings MS B-förare Grupp E Volvo 2:15,9 30,6 16,1 0,1
2   Göran Wigertson Kullings MS   740  
 
113 112 Niclas Åkerland Dals MK B-förare 2wd Ford 2:16,5 31,2 29,2 0,6
12   Ronny Johansson Vara MK   Escort RS 2000  
 
114 31 Håkan Gustavsson MK Speed Klass 6 G1 66-69 Saab 2:16,8 31,5 4,2 0,3
3   Conny Hellström MK Speed   V4  
 
115 135 Cerry Olsson Älvbygdens MK C-förare Grupp E Volvo 2:17,4 32,1 0,6
1   Tommy Andersson Älvbygdens MK   940  
 
116 133 Carl Magnus Ivarsson Vara MK C-förare Grupp E VW 2:17,6 32,3 0,2 0,2
2   Matiias Kilhström Vara MK   Golf 2  
 
117 134 Johan Jansson Stenungsunds MS C-förare Grupp E Volvo 2:18,9 33,6 1,5 1,3
3   Markus Björklund Stenungsunds MS   940  
 
118 10 Jan-Olof Paulson Norrahammars MK Klass 3 F 1000-1300cc 62-65 BMC 2:20,1 34,8 10,7 1,2
2   Linus Danling   Cooper S  
 
119 3 Lennart Forsberg Alingsås MK Klass 2 F -1000cc 62-65 Saab 2:23,0 37,7 16,6 2,9
7   Anders Forsberg Alingsås MK   96  
 
120 29 Pelle Jonsson Ydre MK Klass 6 G1 66-69 Opel 2:24,7 39,4 12,1 1,7
4   Mikael Jonsson Ydre MK   Kadett Rally  
 
121 127 Anders Johansson Mariestads MS Volvo Original C-förare Volvo 2:25,1 39,8 24,0 0,4
12   Johan Posth MK Ran Askersund   244 GLT  
 
122 147 Jesper Ödberg Falköping MK Ungdomsrally Volvo 2:26,3 41,0 27,4 1,2
4   Anders Andersson Falköping MK   244  
 
123 136 Carola Aronsson Kullings MS C-förare Grupp E VW 2:29,6 44,3 12,2 3,3
4   Helena Andersson Kullings MS   Golf  
 
124 138 Morten Mathisen NMK Hurumorøyken C-förare 2wd Opel 2:39,2 53,9 35,4 9,6
6   Espen Trulssen   Ascona  
 
125 13 Tommy Eriksson MK Speed Klass 4 F 1300-1600cc 62-65 Ford 2:40,7 55,4 39,2 1,5
5   Hans Eriksson MK Speed   Cortina Lotus  
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!