Svenska English
Tjej-RM Raceconsulting
2009-07-25 Kullingstrofén Official final
On SS 5
135 competitors
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 6 Mats Jonsson Forshaga MC A-förare 4wd Ford 6:49,2
1   Johnny Johansson SMK Lindesberg   Escort WRC  
Entrant: BILAM
 
2 9 Henrik Persson Kullings MS A-förare 4wd Mitsubishi 6:58,2 9,0 9,0 9,0
2   Bo Holmstrand Kullings MS   Lancer Evo VII  
 
3 8 Jonas Wigren Norrköpings MK A-förare 4wd Ford 7:02,3 13,1 13,1 4,1
3   Jon Magnusson SMK Lindesberg   Focus WRC  
Entrant: Anläggningstrp. i Norrköping AB
 
4 14 Björn Adolfsson Stockholms BK A-förare 4wd Skoda 7:02,5 13,3 13,3 0,2
4   Cay Nyberg Huddinge MK   Octavia  
 
5 37 P-G Andersson Årjäng MK A-förare 2wd Suzuki 7:11,2 22,0 8,7
1   Staffan Lindberg Skepptuna MK   Ignis Super 1600  
 
6 10 Andreas Sjölander SMK Gävle A-förare 4wd Mitsubishi 7:11,4 22,2 22,2 0,2
5   Håkan Jacobsson Norbergs MC   Lancer Evo IX  
 
7 16 Håkan Svensson Fägre MK A-förare 4wd Mitsubishi 7:12,1 22,9 22,9 0,7
6   Peter Hansson Vänersborgs MK   Lancer Evo VI  
 
8 18 Johan Rudengren Eskilstuna MK A-förare 4wd Mitsubishi 7:12,5 23,3 23,3 0,4
7   Christer Johansson Flens MS   Evo 6,5  
 
9 24 Anders Jonasson Wäxjö MS A-förare 4wd Mitsubishi 7:13,2 24,0 24,0 0,7
8   Andreas Söderström Ryds MK   Lancer Evo IV  
Entrant: www.jonassonmotorsport.com
 
10 22 Hans-Erik Weng Säffle MC A-förare 4wd Mitsubishi 7:13,4 24,2 24,2 0,2
9   Roger Gunnarsson Södra Sunnerbo MK   Lancer Evo X  
 
11 11 Åke Jacobsson Emådalens MK A-förare 4wd Ford 7:14,4 25,2 25,2 1,0
10   Anders Hammarsten Emådalens MK   Escort  
 
12 2 Ramona Karlsson Falköpings MK Tjej-RM Mitsubishi 7:14,7 25,5 0,3
1   Miriam Walfridsson MK Ratten   Lancer Evo V  
 
13 19 Joakim Längberg Linköpings MS A-förare 4wd Mitsubishi 7:14,8 25,6 25,6 0,1
11   Christer Carlsson Katrineholms MK   Evo Vll  
Entrant: TEAM JRM RACING AB
 
14 17 Markus Hällbo Säters MK A-förare 4wd Mitsubishi 7:15,4 26,2 26,2 0,6
12   Lars Gustafsson Hofors MS   Lancer Evo IX  
 
15 39 Jimmy Olsson Storfors MK A-förare 2wd Volvo 7:15,8 26,6 4,6 0,4
2   Conny Sundqvist Storfors MK   940 JB  
 
16 34 Stefan Jonsson Vännäs MK A-förare 2wd SEAT 7:16,9 27,7 5,7 1,1
3   Stefan Ahl Wäxjö MS   Ibiza KitCar  
 
17 45 Joakim Rydholm Dals MK A-förare 2wd VW 7:17,1 27,9 5,9 0,2
4   Roger Rydholm Dals MK   Golf  
 
18 43 Stefan Wass Vara MK A-förare 2wd Opel 7:18,8 29,6 7,6 1,7
5   Mikael Jansson Åmåls MK   Kadett GSI 16v  
 
19 33 Tobias Söderqvist AMF Årsunda A-förare 2wd Toyota 7:19,0 29,8 7,8 0,2
6   Jonas Edvardsson Gestrike RT   Corolla  
Entrant: TRACTIVE AB
 
20 32 Martin Berglund SMK Gävle A-förare 2wd VW 7:19,5 30,3 8,3 0,5
7   Henrik Olsson Hedesunda MK   Golf  
 
21 38 Leif Peterson Göteborgs MF A-förare 2wd Toyota 7:19,7 30,5 8,5 0,2
8   Toni Sundqvist SMK Motala Bil   Corolla  
Entrant: tractive ab
 
22 46 Patrik Johansson Wäxjö MS A-förare 2wd Ford 7:21,1 31,9 9,9 1,4
9   Jesper Johansson Ryds MK   Fiesta  
 
23 84 Krister Nordlund Skepptuna MK B-förare 2wd Volvo 7:23,1 33,9 2,0
1   Lasse Savander Skepptuna MK   240  
 
24 21 Joachim Carlström Gullabo RC A-förare 4wd Mitsubishi 7:24,0 34,8 34,8 0,9
13   Jörgen Norman Gullabo RC   Evo VII  
 
25 42 Roland Wallon SMK Kungsör A-förare 2wd Volvo 7:24,4 35,2 13,2 0,4
10   Per Schlegel SMK Arboga   240  
 
26 50 Mikael Ericsson SMK Trollhättan A-förare 2wd VW 7:25,1 35,9 13,9 0,7
11   Conny Erixon Kullings MS   Golf III  
 
27 40 Thord Johansson SMK Hörby A-förare 2wd Volvo 7:26,2 37,0 15,0 1,1
12   Emil Månsson SMK Hörby   940  
Entrant: Konditori Boulevard Kristianstad
 
28 47 Bengt Abrahamsson Kullings MS A-förare 2wd Volvo 7:27,2 38,0 16,0 1,0
13   Peter Fogel Kullings MS   940  
 
29 36 Jonas Johansson MK Ran Askersund A-förare 2wd Toyota 7:28,0 38,8 16,8 0,8
14   Jörgen Lindahl Ryds MK   Corolla  
 
30 90 Martin Norenby Dals MK B-förare 2wd Volvo 7:29,4 40,2 6,3 1,4
2   Joakim Johannesson Dals MK   944 GL  
 
31 35 Kent Persson Säffle MC A-förare 2wd Toyota 7:30,9 41,7 19,7 1,5
15   Lars-Inge Björlin Säffle MC   Corolla  
Entrant: MP Maskin o Motor AB
 
32 51 Anders Lindström Kristianstads MK A-förare 2wd Volvo 7:31,1 41,9 19,9 0,2
16   Roger Andersson Kristianstads MK   240 Highspeed  
Entrant: www.swita.se
 
33 1 Jennie-Lee Hermansson KAK Tjej-RM Mitsubishi 7:31,5 42,3 16,8 0,4
2   Ola Persson Rasbo MK   Lancer Evo IX  
 
33 77 Jonas Åkesson Karlskrona AK A-förare 2wd Opel 7:31,5 42,3 20,3
17   Jocke Karlsson Karlskrona AK   Ascona 2,4  
Entrant: Gullabo däckfynd
 
35 30 Osborn Eklundh SMK Hörby A-förare 4wd Subaru 7:31,8 42,6 42,6 0,3
14   Annette Karlsson Vänersborgs MK   Impreza N14  
Entrant: www.swita.se
 
35 82 Bjørn Bækkevold KNA B-förare 4wd Mitsubitshi 7:31,8 42,6
1   Tove Andresen KNA Varna   Evo V  
 
37 69 Leif Persson Laxå MK A-förare 2wd Volvo 7:31,9 42,7 20,7 0,1
18   Fredrik Rudmalm Degerfors MK   940  
 
38 44 Tommy Ström Härnösands MK A-förare 2wd Toyota 7:32,0 42,8 20,8 0,1
19   Johan Garli Stuguns MK   Corolla  
 
39 75 Per Löfqvist Skene MS A-förare 2wd BMW 7:33,0 43,8 21,8 1,0
20   Magnus Färm Kristianstads MK   M3  
 
40 89 Fredrik Dannevall Nollåtta MK B-förare 2wd Volvo 7:33,2 44,0 10,1 0,2
3   Palle Sjödahl Nollåtta MK   940  
Entrant: DANNEVALL o LASSILA MOTOR
 
41 73 Patrik Larsson SMK Nyköping A-förare 2wd Volvo 7:33,9 44,7 22,7 0,7
21   Kristoffer'Kekke'Nordlund SMK Nyköping   240  
Entrant: Lejtorp Racing
 
42 55 Gary Kajsson Kristianstad MK A-förare 2wd Volvo 7:34,5 45,3 23,3 0,6
22   Mats Jönsjö Kristianstads MK   240  
 
43 67 Tommy Sahlqvist Laxå MK A-förare 2wd Volvo 7:35,6 46,4 24,4 1,1
23   Christoffer Johnsson Standar Laxå MK   940  
 
43 52 Ulrik Ossiansson Götene MK A-förare 2wd VW 7:35,6 46,4 24,4
23   Martin Svensson SMK Trollhättan   Golf 2  
 
43 57 Jan Johansson Fryksdalens MK A-förare 2wd Volvo 7:35,6 46,4 24,4
23   Martin Holmdahl Hallsbergs MK   940  
 
46 64 Mats Bäck SMK Hedemora A-förare 2wd Opel 7:35,8 46,6 24,6 0,2
26   Christoffer Bäck SMK Hedemora   Ascona  
 
46 58 Thomas Blåder Filipstads MC A-förare 2wd Volvo 7:35,8 46,6 24,6
26   Tommy Magnusson Storfors MK   940  
 
48 115 Johan Andersson Norrköpings MK B-förare 2wd Opel 7:36,0 46,8 12,9 0,2
4   Joel Ardell Norrköpings MK   Kadett GSI  
Entrant: CARLTECH.SE
 
49 100 Daniel Johansson Hagfors MK B-förare 2wd Volvo 7:36,2 47,0 13,1 0,2
5   Suzanne Pedersen Hagfors MK   240  
 
50 66 Simon Johansson Hagfors MK A-förare 2wd Volvo 7:36,5 47,3 25,3 0,3
28   Henrik Eriksson Laxå MK   940  
 
51 108 Andreas Nilsson Tjust MK B-förare 2wd Volvo 7:37,1 47,9 14,0 0,6
6   Joacim Björk Tjust MK   740  
 
52 83 Daniel Johansson Nollåtta MK B-förare 4wd Subaru 7:37,6 48,4 5,8 0,5
2   Micke Pettersson SMK Gävle   Impreza STi  
Entrant: Team Car Care Sthlm
 
53 70 Mikael Brodd V:a Östergötlands MK A-förare 2wd Saab 7:38,9 49,7 27,7 1,3
29   Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK   9-3 Kit Car Etanol  
Entrant: Birkas Bilplåt Skänninge
 
54 49 Johan Nilsson Vara MK A-förare 2wd Volvo 7:39,4 50,2 28,2 0,5
30   Matti Johansson Vara MK   242 Släggräser  
 
54 96 Mats Persson Laxå MK B-förare 2wd Opel 7:39,4 50,2 16,3
7   Tina (Ingrid) Mitakidou Teknis MC   Ascona  
Entrant: Leijtorp Racing
 
56 74 Björn 'Nalle' Larsson Forshaga MC A-förare 2wd Volvo 7:40,7 51,5 29,5 1,3
31   Reine Nyberg Forshaga MC   242  
Entrant: PROMT AB
 
57 97 Alexander Jansson Börje SK B-förare 2wd Volvo 7:41,3 52,1 18,2 0,6
8   Andreas Peters Kolsva MS   240  
 
58 104 Fredrik Hårte Kullings MS B-förare 2wd Volvo 7:41,7 52,5 18,6 0,4
9   Benny Holmstrand Kullings MS   242  
 
59 116 Joakim Larsson Norrköpings MK B-förare 2wd Volvo 7:42,9 53,7 19,8 1,2
10   Martin Berggren Linköpings MS   242  
 
60 98 Daniel Molin Skene MS B-förare 2wd VW 7:43,3 54,1 20,2 0,4
11   Magnus Widmark Skene MS   Golf II  
Entrant: www.danielmolin.se
 
61 86 Jonas Brinkemar Horndals MK B-förare 2wd Ford 7:44,2 55,0 21,1 0,9
12   Camille Cederlund Horndals MK   Fiesta ST  
Entrant: JB:s Bil o Plåt Bosch Car Service
 
62 87 Johan Carlsson Degerfors RC B-förare 2wd Renault 7:46,3 57,1 23,2 2,1
13   Johan Lövgren Degerfors RC   Clio Ragnotti  
 
63 128 Kalle Andersson Laxå MK C-förare 2wd Volvo 7:46,9 57,7 0,6
1   Mikael Carlson Laxå MK   242  
Entrant: lejtorp racing
 
64 112 Roger Karlsson V:a Östergötlands MK B-förare 2wd Volvo 7:48,0 58,8 24,9 1,1
14   Emanuel Karlborg V:a Östergötlands MK   240  
 
65 113 Jonny Hederstedt Gotlands Mf:s Bilklubb B-förare 2wd Ford 7:48,4 59,2 25,3 0,4
15   Jocke Hederstedt Gotlands Mf:s Bilklubb   Escort Mk II  
Entrant: Lejtorp Racing
 
66 102 Henrik Nyberg MK Kopparberg B-förare 2wd Ford 7:48,6 59,4 25,5 0,2
16   Magnus Lindkvist Degerfors RC   Escort RS 2000  
 
67 88 Tommie Lindberg Hällefors MK B-förare 2wd Peugeot 7:48,7 59,5 25,6 0,1
17   Martin Lindberg Hällefors MK   306 GTI  
 
68 111 Magnus Karlsson Vänersborgs MK B-förare 2wd Volvo 7:50,0 1:00,8 26,9 1,3
18   Leif Lindgren Kullings MS   240  
 
69 85 Nicklas Hjerpe Norrköpings MK B-förare 2wd Volvo 7:50,1 1:00,9 27,0 0,1
19   Roine'Lillen'Nilson Norrköpings MK   240  
 
69 94 Jonas Enderlein Stenungsunds MS B-förare 2wd Volvo 7:50,1 1:00,9 27,0
19   Pierre Ellison Säffle MC   242  
 
71 29 Anders Kärnede Älvbygdens MK A-förare 4wd Mitsubishi 7:50,4 1:01,2 1:01,2 0,3
15   Martin Edlund Älvbygdens MK   Lancer Evo III  
 
72 68 Pär Karlsson Lidköpings MSF A-förare 2wd Peugeot 7:51,0 1:01,8 39,8 0,6
32   Ulf Axelsson Lidköpings MSF   205 GTI  
 
73 91 Tommy Häljeskog MK Kopparberg B-förare 2wd Volvo 7:51,4 1:02,2 28,3 0,4
21   Torbjörn Henrysson Teknis MC   242 JB  
 
74 76 Patrik Olsson Norrköpings MK A-förare 2wd Volvo 7:51,6 1:02,4 40,4 0,2
33   Jonas Sandberg Tjust MK   940  
Entrant: Henning Jansson Emballage AB
 
75 123 Lars-Eric Fredriksson Degerfors RC C-förare 2wd Volvo 7:52,9 1:03,7 6,0 1,3
2   Håkan Carlsson Degerfors RC   242  
Entrant: Lejtorp Racing
 
76 142 Fredrik Karlander Kinds MK B-förare Volvo Original Volvo 7:53,9 1:04,7 1,0
1   Therece Karlander Kinds MK   940  
 
77 99 Mats Oskarsson Malungs MK B-förare 2wd VW 7:54,5 1:05,3 31,4 0,6
22   Emil Bengtsson Malungs MK   Golf  
 
77 81 Bengt Karlsson Götene MK A-förare 2wd Volvo 7:54,5 1:05,3 43,3
34   Thomas Gustafsson Götene MK   240  
 
79 107 Niclas Åkerland Dals MK B-förare 2wd Volvo 7:54,9 1:05,7 31,8 0,4
23   Rolf Isaksson Dals MK   242  
 
80 139 Per-Ola Thörnberg Vetlanda RRC A-förare Volvo Original Volvo 7:57,0 1:07,8 2,1
1   Tomas Dahn Vetlanda RRC   740  
 
81 143 Kristoffer Karlsson Dals MK B-förare Volvo Original Volvo 7:58,3 1:09,1 4,4 1,3
2   Lars Andersson Dals MK   940  
 
82 31 Åke Kjellgren V:a Östergötlands MK A-förare 4wd Subaru 7:59,5 1:10,3 1:10,3 1,2
16   Ulrick Carlsson V:a Östergötlands MK   Legacy  
Entrant: Team KåCe Bilservice
 
83 105 Micke 'Pulver' Persson Fagersta MK B-förare 2wd Ford 8:02,0 1:12,8 38,9 2,5
24   Thomas'Vallåkra' Henriksson Fagersta MK   Escort RS 2000  
Entrant: AJ ENTREPRENAD AB I NORBERG
 
84 92 Niklas Solenö Katrineholms MK B-förare 2wd VW 8:03,3 1:14,1 40,2 1,3
25   Magnus Nilson Katrineholms MK   Golf Mk III  
Entrant: Odenanläggningsentreprenad AB
 
85 145 Jörgen Sundström Vara MK B-förare Volvo Original Volvo 8:03,6 1:14,4 9,7 0,3
3   Håkan Engelbrektsson SMK Trollhättan   240  
 
86 110 Peter Sjöberg Skövde MK B-förare 2wd VW 8:03,9 1:14,7 40,8 0,3
26   Mikael Åkesson Skövde MK   Golf III  
 
87 155 Lars Markusson Kullings MS C-förare Volvo Original Volvo 8:06,3 1:17,1 2,4
1   Per Markusson Kullings MS   240  
 
88 129 Thomas Hegge Anderstorp RC B-förare Grupp E VW 8:10,5 1:21,3 4,2
1   Stefan Larsson Kullings MS   Golf  
 
89 141 Göran Wigertson Kullings MS A-förare Volvo Original Volvo 8:11,2 1:22,0 14,2 0,7
2   Jonas Bergsander Lidköpings MSF   242  
 
90 121 Tobias Nordwall Storfors MK C-förare 2wd Opel 8:11,3 1:22,1 24,4 0,1
3   Peter Nordwall Storfors MK   Ascona B 2,0  
 
91 159 Johan Granholm SMK Motala Bil C-förare Volvo Original Volvo 8:12,3 1:23,1 6,0 1,0
2   David Westrin SMK Motala Bil   940  
 
92 169 Daniel Hellstadius Kullings MS C-förare Volvo Original Volvo 8:13,3 1:24,1 7,0 1,0
3   Joacim Wigertson Kullings MS   940  
 
92 150 Robert Johansson Göteborgs MF C-förare Volvo Original Volvo 8:13,3 1:24,1 7,0
3   Torbjörn Thomsen Älvbygdens MK   240  
 
94 151 Tore Bigsten Götene MK C-förare Volvo Original Volvo 8:14,2 1:25,0 7,9 0,9
5   Martin Andersson Götene MK   940  
 
95 157 Jonas Thunberg Degerfors RC C-förare Volvo Original Volvo 8:14,5 1:25,3 8,2 0,3
6   Patrick Savinainen Degerfors RC   940  
 
96 164 Lennart Dybeck MK Ran C-förare Volvo Original Volvo 8:16,9 1:27,7 10,6 2,4
7   Peter Sedig MK Ran   242  
 
97 125 Maria Andersson SMK Valdemarsvik C-förare 2wd Peugeot 8:17,0 1:27,8 30,1 0,1
4   Göran Andersson SMK Valdemarsvik   306 GTI  
 
98 154 Martin Adolfsson Säffle MC C-förare Volvo Original Volvo 8:18,2 1:29,0 11,9 1,2
8   Alfred Andersen Åmåls MK   940  
 
98 158 Johan Nyman SMK Trollhättan C-förare Volvo Original Volvo 8:18,2 1:29,0 11,9
8   Klas Ivarsson SMK Trollhättan   244  
 
100 117 Andreas 'Scherpen' Scherp Gnesta MK C-förare 4wd Mazda 8:18,4 1:29,2 0,2
1   Stefan Ohlsson Taxinge MK   323  
 
101 152 Michael 'Bonnen' Larsson MK Ran Askersund C-förare Volvo Original Volvo 8:18,9 1:29,7 12,6 0,5
10   Mats Carlsson MK Ran Askersund   240  
 
102 144 Mats Johansson Göteborgs MF B-förare Volvo Original Volvo 8:20,4 1:31,2 26,5 1,5
4   Annette Andre Göteborgs MF   242  
 
103 149 Joakim Nilsson SMK Hörby B-förare Volvo Original Volvo 8:20,9 1:31,7 27,0 0,5
5   Tomas Gustavsson Kristianstads MK   740  
 
104 120 Mikael Wiberg Storfors MK C-förare 2wd Volvo 8:21,2 1:32,0 34,3 0,3
5   Johan Pettersson Storfors MK   240  
 
105 140 Patrik Jonsson Nora MK A-förare Volvo Original Volvo 8:21,3 1:32,1 24,3 0,1
3   Per (Pelikan) Carlsson Nora MK   940  
 
106 178 Robin Friberg Ludvika MS Ungdomsrally Suzuki 8:21,5 1:32,3 0,2
1   Peter Friberg Ludvika MS   Swift  
 
107 4 Lena Sandelius Göteborgs MF Tjej-RM Volvo 8:22,8 1:33,6 1:08,1 1,3
3   Erik Ekenberg Göteborgs MF   940  
Entrant: ugil.se
 
108 147 Markus Johnzon Varbergs MK B-förare Volvo Original Volvo 8:22,9 1:33,7 29,0 0,1
6   Peter Dahlsund Varbergs MK   244  
 
109 118 Roland Åkeson Skövde MK C-förare 4wd Mitsubishi 8:23,0 1:33,8 4,6 0,1
2   Gunnar Johansson Skövde MK   Lancer Evo III  
 
110 171 Niklas Ahlberg Kinds MK C-förare Volvo Original Volvo 8:23,2 1:34,0 16,9 0,2
11   Johan Lantz Kinds MK   244  
 
111 162 Andreas Westlund Kullings MS C-förare Volvo Original Volvo 8:24,5 1:35,3 18,2 1,3
12   Niclas Börjeson Kullings MS   940  
 
112 156 Emil Kåberg Laxå MK C-förare Volvo Original Volvo 8:25,4 1:36,2 19,1 0,9
13   Fredrik Persson Laxå MK   244  
 
112 168 Martin Karlsson Alingsås MK C-förare Volvo Original Volvo 8:25,4 1:36,2 19,1
13   Klas Karlsson Kullings MS   244  
 
114 146 Urban Andersson Stenungsunds MS B-förare Volvo Original Volvo 8:30,0 1:40,8 36,1 4,6
7   Christer Andersson Stenungsunds MS   940  
 
115 173 David Pettersson Falköpings MK Ungdomsrally Volvo 8:30,3 1:41,1 8,8 0,3
2   Patrik Pettersson Skövde MK   740  
Entrant: Lejtorp Racing
 
116 132 Carl Magnus Ivarsson Vara MK C-förare Grupp E VW 8:33,4 1:44,2 3,1
1   Mattias Kihlström Vara MK   Golf  
 
117 176 Algot Öberg SMK Västerås Gokart Ungdomsrally VW 8:35,5 1:46,3 14,0 2,1
3   Fredrik Jonson Strängnäs AMS   Polo  
Entrant: Sörmlands Energi AB
 
118 133 Fredrik Johansson Vara MK C-förare Grupp E Volvo 8:37,2 1:48,0 3,8 1,7
2   Ronny Parkinson Johansson Vara MK   240 P  
 
119 166 Pär Johansson Eskilstuna MK C-förare Volvo Original Volvo 8:42,2 1:53,0 35,9 5,0
15   Rikard Strindlund Eskilstuna MK   240  
 
120 148 Tony Larsson Kinds MK B-förare Volvo Original Volvo 8:42,5 1:53,3 48,6 0,3
8   Peter Fager Kinds MK   244  
 
121 174 Sebastian 'Bastan' Johansson Mariestads MS Ungdomsrally Volvo 8:43,9 1:54,7 22,4 1,4
4   Sebastian 'Drängen' Nihlmar Mariestads MS   244  
 
122 163 Jessica Hägg Stenungsunds MS C-förare Volvo Original Volvo 8:48,5 1:59,3 42,2 4,6
16   Markus Björklund Stenungsunds MS   242  
 
123 167 Anders Johansson Mariestads MS C-förare Volvo Original Volvo 8:48,7 1:59,5 42,4 0,2
17   Dennis Persson Laxå MK   244 GLT  
 
124 165 Tony Ivarsson Mariestads MS C-förare Volvo Original Volvo 8:58,4 2:09,2 52,1 9,7
18   Andreas Ivarsson Mariestads MS   240  
 
125 134 Ulf Hummel Älvbygdens MK C-förare Grupp E VW 9:02,9 2:13,7 29,5 4,5
3   Anne Hummel Älvbygdens MK   Golf 2  
 
126 175 Jesper Ödberg Falköpings MK Ungdomsrally Volvo 9:10,4 2:21,2 48,9 7,5
5   Anders Andersson Falköpings MK   244  
 
127 135 Emma Fransson Vetlanda RRC C-förare Grupp E Saab 9:11,3 2:22,1 37,9 0,9
4   Ronny Karlsson Vetlanda RRC   99  
 
128 136 Philip Haag Kullings MS C-förare Grupp E Volvo 9:15,6 2:26,4 42,2 4,3
5   Erik Stenberg Kullings MS   244  
 
129 131 Kristoffer Karlsson Säffle MC C-förare Grupp E Opel 9:24,5 2:35,3 51,1 8,9
6   Mikael Olander Säffle MC   Ascona B  
 
130 172 Martin Miles Mariestads MS Appendix K Volvo 9:33,9 2:44,7 9,4
1   Stellan Karlsson Mariestads MS   Amazon 122 S  
 
131 5 Hanna Jonsson Nora MK Tjej-RM Volvo 9:34,8 2:45,6 2:20,1 0,9
4   Lena Ekström Tungfelt Östernärkes RMC   242  
Entrant: Ekströms Bygg AB
 
132 137 Carola Aronsson Kullings MS C-förare Grupp E VW 10:00,4 3:11,2 1:27,0 25,6
7   Johan Kempe Kullings MS   Golf  
 
132 114 Fredrik Johansson Säffle MC B-förare 2wd Volvo 10:00,4 3:11,2 2:37,3
27   Mikael Magnusson Säffle MC   242 Bandit Power  
 
134 170 Mattias Andersson V:a Östergötlands MK C-förare Volvo Original Volvo 10:07,2 3:18,0 2:00,9 6,8
19   Christian Kleén Östergyllen RC   242  
 
135 124 Mikael Johansson Fjärås MK C-förare 2wd Opel 11:50,0 5:00,8 4:03,1 1:42,8
6   Bo Strandling Fjärås MK   Ascona  
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!