2020-05-30
Privatbostäders Rallyspecial
Official final
Class results
1 wd
19 starting
Pos No Dc Driver/CO-Driver Club/Country Make/Model SS 1/SS 3 SS 2 Pen/Total Diff P/L
1 6 B Lukas Johansson Orust BSK Volvo 3:57,7 3:23,8
Glenn Johansson Orust BSK 244 3:01,0 10:22,5
 
2 17 C Pär-Olof Stahlgård Stenungsunds MS Volvo 3:58,6 3:21,3 1,7
Mikael Berggren Stenungsunds MS 242 3:04,3 10:24,2 1,7
 
3 42 B Tim Lagerstam Kullings MS Volvo 3:57,9 3:24,7 3,6
Peter Svensson Kullings MS 940 3:05,2 10:27,8 5,3
 
4 10 C Filip Ekenved Göteborgs MF Volvo 4:00,8 3:23,1 5,7
Björn Ekenved Göteborgs MF 940 3:09,6 10:33,5 11,0
 
5 5 B Jens Oscarsson Toarps MK Volvo 4:00,9 3:25,4 2,8
Victor Oscarsson FMCK Borås 850 3:10,0 10:36,3 13,8
Entrant: Team Kråka
 
6 15 C Magnus Ingesson Toarps MK Volvo 4:07,8 3:29,1 12,6
Frida Ingesson Toarps MK S70 3:12,0 10:48,9 26,4
 
7 14 C Emil Ivarsson Kullings MS Volvo 4:06,3 3:25,6 2,1
Alice Widarson Kullings MS 240 3:19,1 10:51,0 28,5
Entrant: Loo Rallyteam
 
8 7 B Johan Jacobson Kullings MS Audi 4:12,3 3:27,9 1,2
Hans Andreasson Kullings MS 80 3:12,0 10:52,2 29,7
 
9 20 C Johan Mäsak Orust BSK VW 4:07,8 3:33,1 1,3
Lina Mäsak Orust BSK Golf 3:12,6 10:53,5 31,0
 
10 13 C Christer Brunnegård Kullings MS Volvo 4:12,9 3:30,0 3,3
Gabriel Brunnegård Kullings MS 850 3:13,9 10:56,8 34,3
Entrant: Loo Rally Team
 
11 4 A Gunnar Larsson Alingsås MK Toyota 4:07,6 3:35,0 2,5
Mikael Larsson Kullings MS Corolla 3:16,7 10:59,3 36,8
 
12 11 C Stefan Andersson SMK Trollhättan Volvo 4:09,9 3:35,1 3,6
Göran Tell SMK Trollhättan 940 3:17,9 11:02,9 40,4
 
13 8 C Peter Lanner Vara MK VW 4:11,8 3:34,0 1,3
Arvid Skarp Kullings MS Golf 3:18,4 11:04,2 41,7
 
14 18 C Christer Johansson Dals MK Volvo 4:13,8 3:36,3 3,9
Anders Sääw Dals MK 940 3:18,0 11:08,1 45,6
 
15 9 C Albin Karlsson Dals MK Volvo 4:25,4 3:40,3 13,2
Tanya Lith Stenungsunds MS 940 3:15,6 11:21,3 58,8
 
16 19 C Mattias Karlsson Orust BSK Volvo 4:25,5 3:38,6 0,3
Marie-Louise Karlsson Orust BSK S60 3:17,5 11:21,6 59,1
 
17 21 C Roy Andersson Orust BSK Saab 4:19,2 3:51,9 15,8
Carina Andersson Orust BSK 90 3:26,3 11:37,4 1:14,9
 
18 16 C Gunnar Arneson Stenungsunds MS Volvo 4:49,4 4:06,2 1:04,8
Maria Johansson Stenungsunds MS 244 3:46,6 12:42,2 2:19,7
 
3 A Johan Holm SMK Trollhättan Volvo 3:55,3
Christer Holm SMK Trollhättan 240 Retired
 
()= not reached end yet